Olife Energy Wallbox: Stylová a efektivní nabíječka elektromobilů pro domácnosti i firmy

Rychlé nabíjení, nejnovější technologie, skvělý vzhled a vynikající kvalita. OlifeEnergy Wallbox je skvělým řešením pro domácnosti a díky své podpoře více uživatelů nebo dokonce placeného nabíjení také pro firmy. Jeho nabíjecí výkon 22 kW je maximem mezi AC nabíječkami a můžete si ho objednat s nabíjecím kabelem Typ 1 nebo Typ 2. Navrženo a vyrobeno v České republice.

Sítě veřejných nabíječek jsou tím, co elektrickým vozidlům umožní překonávat dlouhé vzdálenosti. Přesto se ale většina elektromobilů nabíjí při parkování, ať už doma, v práci nebo na parkovištích u obchodů a služeb. Tak mohou řidiči využít pro nabíjení čas, který by jejich vůz stejně strávil bez užitku. Zároveň jde obvykle o ten nejlevnější způsob nabíjení.

Nabíjecí stanice tak může být skvělým doplňkem nejen pro váš domov, ale i pro vaše místo podnikání. Můžete tak nabíjet firemní vůz, umožnit nabíjení svým zaměstnancům nebo i svým zákazníkům. Díky možnosti placení přes mobilní aplikaci můžete Wallbox dokonce změnit ve veřejný nabíjecí bod.

Naším cílem bylo vytvořit perfektní řešení pro jakoukoliv situaci, která vyžaduje dobíjení jednoho vozu z elektrické sítě na střídavý proud. Výsledkem je nový OlifeEnergy Wallbox, který byl kompletně navržen a vyroben v České republice a navazuje na českou tradici kvality a inovací v průmyslu.

Na první pohled vás OlifeEnergy Wallbox zaujme svým uhlazeným, elegantním designem v naší firemní kombinaci bílé a zelené barvy. U Wallboxu ale zdaleka nejde jen o vzhled – robustní celokovová konstrukce je navržena tak, aby odolala i nepřízni počasí včetně deště nebo sněhu. Udrží si tak dlouhou životnost i při instalaci před vaším domovem nebo firmou.

Wallbox lze připojit k jakékoliv domácí elektrické síti, včetně standardní evropské zásuvky na 220 V. Rychlost nabíjení ale závisí na parametrech zásuvky a pro nejlepší výsledky tak doporučujeme použít připojení 3 x 32 A, 380 V. To umožňuje využít nabíjecího výkonu až 22 kW, což je maximum pro AC nabíjecí stanice a odpovídá to veřejným AC nabíječkám.

OlifeEnergy Wallbox  je k dispozici ve dvou verzích: Base a Smart, z nichž každá se hodí pro jiný typ uživatele.

Wallbox Base

Verze Base je ideální pro nabíjení v domácnostech nebo malých firmách. Nabízí podporu identifikace uživatelů pomocí RFID čipu.

Verze Base je také vybavena systémem řízení nabíjení, který zabraňuje přetížení elektrické sítě. Lze ji také propojit se zařízením Olife SmartMeter, které v reálném čase řídí využívaný a dostupný elektrický výkon.

Wallbox Smart

Ve variantě Smart nabízí OlifeEnergy Wallbox řadu pokročilých funkcí. Je tak vhodný pro náročnější uživatele, kteří vyžadují více komfortu a lepší kontrolu nad nabíjecím procesem, nebo pro ty, kteří jej chtějí využívat jako veřejný nabíjecí bod.

Pokročilé funkce zahrnují vzdálenou administraci, diagnostiku a řízení jedné nebo více nabíjecích stanic, k čemuž se využívá systém OlifeEnergy Cloud nebo OCPP protokol třetích stran. DoubleBox Smart je také zapojen do nabíjecí sítě OlifeEnergy Net E.V., čímž se změní ve veřejnou nabíjecí stanici.

Kabely

Obě verze Wallboxu mohou být objednány s různými zásuvkami nebo kabely – zásuvkou, kabelem nebo krouceným kabelem pro konektor Typ 1 nebo Typ 2.

OlifeEnergy Wallbox – stejně jako náš nový Doublebox pro nabíjení dvou vozů zároveň – je k dispozici prostřednictvím našich autorizovaných partnerů. Nabízíme také celou řadu nabíjecích řešení na stejnosměrný proud (DC) a provozujeme i síť veřejných nabíjecích stanic, kterou můžete využívat prostřednictvím naší mobilní aplikace.